Informácie

Pred svadbou

Ak je to možné, stretnem sa s nevestou a ženíchom zhruba mesiac pred svadbou. Predtým to nemá cenu, pretože nie sú ešte jasné všetky detaily ohľadom organizácie svadobného dňa. Cieľom takejto schôdzky nie je dohodnúť sa presne na tom, aké fotky budú svadobčania chcieť odfotiť, ale ide predovšetkým o to vzájomne sa spoznať.. Ženích aj nevesta musia  mať k fotografovi dôveru, a preto nie je dobré poznať sa  až ráno vo svadobný deň.

Fotenie svadobných príprav 

Zo svadobných príprav je fotograficky najzaujímavejšie líčenie a obliekanie nevesty. Nie každá nevesta ovšem chce mať túto fázu vo svadobnom albume. Príprava nevesty je predsa len  trochu intímna záležitosť, ku ktorej je potrebné pristupovať s citom. Je potrebné nájsť rovnováhu medzi nutnou drzosťou fotografa, ktorého úlohou je získať  najlepšie fotografie, a nevestiným súkromím. Niektorá nevesta  pozve do svojej izby sama fotografa vo chvíli, keď sa má prezliekať do svadobných šiat, a niektorá hneď na prvej schôdzke povie, že o fotenie príprav namá záujem.

Skupinové fotenie

Niektorí svadobčania prídu len na obrad. Pri odchode z kostola treba všetkých upozorniť, že bude nasledovať skupinové fotenie. Inak by sa mohli rozpŕchnuť. K tomu je najlepšie použiť koordinátora svadby, ktorým býva spravidla niektorý zo svedkov. Koordinátor by mal všetky nasmerovať  na miesto pre hromadnú fotografiu. Počas svadby sa  pohybujem okolo všetkých svadobčanov čo najnenápadnejšie, ale skupinové fotenie je jediná chvíľa, kedy musia  všetci o fotografovi vedieť.